10 uniwersalnych porad ślubnych

Organizacja wesela obejmuje mnóstwo etapów, na których mogą pojawić się mniejsze lub większe komplikacje. Dlatego planowanie wesela jest bardzo ważnym krokiem, który pozwoli uniknąć popełnienia błędu oraz jego konsekwencji, które wiążą się nie tylko z finansami, ale również z niezadowoleniem.

1. Sprawdźcie rekomendacje firm, z którymi podejmiesz współpracę – wybieraj tylko osoby profesjonalne, utalentowane i z doświadczeniem. Fotograf, który się dopiero uczy lub kucharz, który nigdy nie przygotowywał posiłków dla tak dużej liczby osób nie będą dobrym wyborem.

2. Ustalcie liczbę gości – to pierwszy krok nie tylko w oszacowaniu wydatków, ale również w zdecydowaniu o tym, jaka sala będzie najlepsza i zapewni odpowiednią przestrzeń zarówno na zabawę, jak i wygodne spożywanie posiłków.

3. Wybierzcie datę – dzięki temu będzie można lepiej przygotować się do wesela. Biorąc ślub latem warto wybrać salę z klimatyzacją oraz lodówką na zimne lody lub napoje dostępną dla gości, zimą konieczne będzie ogrzewanie.

4. Przed podpisaniem umowy – aby nieco oszczędzić warto negocjować cenę za usługi. Każda z nich powinna być udokumentowana w odpowiedni sposób z wyszczególnieniem, jak rodzaj usług będzie świadczony.

5. Menu weselne – przed zdecydowaniem się na restaurację lub salę przekonajcie się, jakie umiejętności ma szef kuchni. Warto to sprawdzić, by zaserwować gościom wyborne dania i upewnić się, że serwowane dania przypadną im do gustu.

6. Nie wydawajcie wszystkiego – mimo dokładnie zaplanowanego budżetu, należy mieć świadomość, że w każdej chwili pojawić się mogą nieplanowane wydatki – dodatkowe zaproszenia, droższe prezenty dla gości czy przeróbki krawieckie to tylko kilka sytuacji, na które warto się przygotować.

7. Termin potwierdzenia przybycia – by uniknąć zbędnych wydatków na zaproszeniach wskażcie termin, w którym goście będą mogli powiadomić, jeśli nie pojawią się na weselu. Warto również osobiście podczas wręczenia zaproszeń poprosić bliskich, by uprzedzili, że nie mogą przyjść.

8. Czas na wszystko – niektóre czynności związane z przygotowaniami mogą zająć więcej czasu, na przykład poszukiwanie sukni ślubnej. Warto na każdy etap organizacji wesela i ślubu przeznaczyć więcej czasu, by uniknąć stresu i presji.
9. Dzieci na weselu – kwestia niezwykle sporna. Warto ustalić przed weselem jedną zasadę dotyczącą dzieci, by uniknąć nieporozumień i przykrych sytuacji – zaprosić wszystkie dzieci w rodzinie, zaprosić dzieci tylko najbliższej rodziny, na przykład rodzeństwa lub nie zapraszać wcale. Jeśli na weselu będą dzieci, dobrze jest zorganizować dla nich specjalne atrakcje lub nawet animatorów.
10. Obsługa weselna – odpowiednia ilość kelnerów i barmanów pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, w których goście będą musieli oczekiwać zbyt długo na posiłek lib drinka. Doświadczenie w wyprawianiu wesel jest niezwykle ważne, by całość przebiegła sprawnie.

Źródło: https://zielinskiart.pl/.

Sprawdź także bioprodukty na https://www.albertfresh.pl/bio.html