Choroby paznokci

Wbrew pozorom nawet paznokcie mogą chorować. Brzmi to niepoważnie, ale taka jest prawda. Wyróżnia się co najmniej kilka chorób paznokci, o których warto wspomnieć, aby każdy wiedział i starał się za wszelką cenę chronić przed nimi swoje paznokcie. Niektóre są bardzo nieprzyjemne, inne szpecą wygląd płytki. W każdym razie lepiej nigdy ich w życiu nie doświadczyć.

Grzybica i wiele innych

Wyróżnia się długą listę chorób paznokci. Należy zacząć od popularnej, jaką jest grzybica. Paznokcie wówczas wyglądają bardzo źle, wręcz odrzucają swym widokiem. Kolejną jest tak zwana zanokcica. Jednak to nie wszystko. Są jeszcze brodawki okołopaznokciowe i podpaznokciowe. Mniej popularną jest z kolei łuszczyca paznokci. Spośród chorób paznokci należy wymienić również liszaj płaski, łysienie plackowate i urazy paznokci. Innym problemem może być wrastający paznokieć. Jak widać, chorób jest całkiem sporo. Trudno przewidzieć, kiedy i co zaatakuje paznokcie. Dlatego trzeba mieć się na baczności, uważać, co się robi i dotyka. Należy również często myć ręce. Wybierając się na basen czy w inne tego typu miejsce, gdzie z reguły stąpa się po ziemi na boso, warto zabrać klapki, które są dopuszczalne. Nawet pod prysznic powinno się wchodzić w klapkach.

pierscionek

Choroby paznokci to jeszcze żadna tragedia, ale wymagają odpowiedniego leczenia, a w częściej wizyty u specjalisty. Tylko on może zalecić konkretne leki, które pomogą w konkretnym problemie i choroba zostanie całkowicie wyleczona. By tak było, najpierw musi zdiagnozować konkretną.