Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Dobór biżuterii jest niezwykle istotny, zdarza się jednak, że pojawiają się okazje, których cały odbiór może być podyktowany doborem biżuterii. Taką właśnie sytuacją są zaręczyny, jaki pierścionek wybrać, by odpowiednio wpasować się w gust przyszłej wybranki? Podstawowym kryterium będzie wybór pomiędzy rozwiązaniami tradycyjnymi, a tymi idącymi z duchem czasu.

Prostota

W dzisiejszych czasach pierścionek zaręczynowy (https://zielinskiart.pl/pierscionki/) można z powodzeniem określić jako minimalistyczny. Proste linie okraszone niewielkich rozmiarów szlachetnym kamieniem. Jest to moda niezwykle uniwersalna. Szczególnie korzystny jest fakt, iż biżuterię taką można założyć do większości strojów, zarówno tych oficjalnych, jak i takich, w których chodzi się na co dzień do pracy. Jeśli więc głównym założeniem pierścionka ma być jego użyteczność w każdej sytuacji, warto iść za modą. Aktualne oferty pełne są wszelkiego rodzaju wzorów, od srebrnych po złote, z mniejszymi lub większymi kamieniami. Warto jednak pamiętać, że najbardziej uniwersalny będzie pierścionek zaręczynowy wykonany ze srebra, z nierzucającym się mocno w oczy kamieniem, najlepiej w kolorze białym, lub jasnobłękitnym. Sprawi to, że będzie on pasował do każdej stylizacji.

Tradycjonalizm

Inną drogą w wyborze pierścionka zaręczynowego będzie odniesienie się do konstrukcji tych używanych przed laty. Będą to pierścionki bardzo ozdobne, często z bardzo wzorzystym krojem oraz bardzo widocznym, dużym kamieniem. Rzadko jest to diament, zwykle stawia się na wielkość kamienia, przez co trzeba używać tańszych rodzajów. Pierścionki takie sprawdzą się najlepiej wśród osób ceniących sobie klasyczny styl, szczególnie jeśli lubują się w wyszukanej, zwracającej uwagę biżuterii. Należy jednak pamiętać że nie będzie to ozdoba do wszystkiego, z powodzeniem będzie można ubrać ją do odpowiedniej stylizacji wieczorowej, rzadziej jednak sprawdzi się jako codzienna dekoracja ręki. Najczęściej wykorzystywanym materiałem w tego typu pierścionkach jest złoto ze względu na fakt, że jest jednym z najbardziej wyróżniających się ze wszystkich metalem.

ZielinskiArt