Mezoterapia igłowa – jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych i najbardziej efektywnych zabiegów medycyny estetycznej. Widoczne rezultaty urodowe oraz bezpieczeństwo i mała inwazyjność tej metody kosmetologicznej sprawiają, że korzysta z niej coraz więcej osób. Oto kilka przydatnych informacji na temat zabiegu.

Co to jest mezoterapia igłowa?

GMS mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wyprowadzaniu pod skórę, przy pomocy cienkich igiełek, substancji ujędrniającej, regenerującej i wygładzającej. Nakłucie jest bezbolesne, a substancja aktywna wprowadzana jest pod skórę na głębokość około 4 mm, dzięki czemu wchodzi w reakcję z głębokimi warstwami tkanek. Metodę tę stosuje się w celu redukcji zmarszczek twarzy i szyi, poprawienia wyglądu cery, szczególnie jeśli jest szara i zmęczona, oraz usunięcia oznak przedwczesnego starzenia się skóry.
Mezoterapię igłową można stosować również na inne partie ciała. Specjaliści polecają ją jako skuteczną metodę walki z cellulitem, a także zabieg wspomagający usuwanie blizn, rozstępów oraz poporodowych niedoskonałości skóry.


Co więcej, technika ta jest coraz częściej używana jako remedium na wypadanie włosów. Podczas nakłucia można bowiem wstrzyknąć w tkankę koktajl witaminowo-ceramidowy, który wzmacnia cebulki włosów, odżywia je, a także dostarcza ceramidowej osłony, która chroni mieszek przed uszkodzeniami mechanicznymi, negatywnym oddziaływaniem wolnych rodników oraz przesuszeniem.

Mezoterapia igłowa – jak często trzeba powtarzać zabieg, aby utrzymać jego pozytywne efekty?

GMS mezoterapia igłowa należy do tej grupy technik kosmetologicznych, które należy powtarzać w regularnych odstępach czasu, aby utrwalić uzyskane efekty. O częstotliwości powtórzeń decyduje dermatolog lub kosmetolog przeprowadzający zabieg, jednak najczęściej należy zrobić trzy sesje nakłuć, każda w odstępie dwóch tygodni od poprzedniej. Następnie zalecane są jeszcze dwa zabiegi utrwalające, które wykonuje po okresie od dwóch do sześciu miesięcy.

Mezoterapia igłowa – przeciwskazania

Zabieg mezoterapii igłowej należy do bardzo bezpiecznych technik, istnieje jednak kilka okoliczności, które stanowią przeciwwskazanie do jego wykonania. Nałożą do nich: stan zapalny skóry, dermatozy, problemy z krzepliwością krwi, choroby nowotworowe oraz cukrzyca. Również kobiety w ciąży powinny przełożyć termin zabiegu, na czas po porodzie.

GMS mezoterapia igłowa to nowoczesny i skuteczny sposób zadbania o swoją urodę!

Przy współpracy: Gabinet medycyny estetycznej DrParadowska