Możliwości manicure żelowego

Manicure żelowy to przede wszystkim trwała i wygodna metoda stylizacji paznokci. Jednak warto wiedzieć, że dzięki tej metodzie możemy uzyskać także efekty specjalne oraz lecznicze.

Długie paznokcie w godzinę

Podstawową opcją, najczęściej wybierana przez posiadaczki żelowych paznokci jest ich przedłużanie. Żel idealnie się do tego nadaje, ponieważ daje duże możliwości nakładania kolejnych warstw, modelowania i formowania. Są dwie podstawowe metody przedłużania paznokci żelem. Pierwsza to tipsy. Używa się do niej specjalnych, plastikowych paznokci, tak zwanych tipsów. Nakładkę taką przykleja się specjalnym klejem do naturalnej płytki. Tipsy należy skrócić do pożądanej długości i piłując nadać im odpowiedni kształt. Podczas nakładania tipsów koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na miejsce łączenia tipsa z naturalnym paznokciem i piłując zniwelować ewentualny uskok.

Drugą metodą przedłużania paznokci jest budowanie ich z żelu na specjalnej formie. Formę mocuje się pod paznokciem tworząc szkielet do nakładania budującego żelu. Stopniowo, nakładając kolejne warstwy żelu tworzymy przedłużenie paznokcia, a na końcu zdejmujemy formę i piłując nadajemy nowemu paznokciowi pożądany kształt. Ta metoda daje naturalniejszy efekt od tipsa, choć jest zdecydowanie pracochłonna. Idealnie sprawdza się w przypadku, kiedy do przedłużenia jest tylko jeden paznokieć.

Co jeszcze potrafi żel

Żel nałożony na paznokcie ma wiele nieoczywistych właściwości. Co do zasady nie należy wykonywać manicure żelowego ani innych trwałych metod stylizacji na paznokciach uszkodzonych, pokarbowanych, bolących lub z widocznymi zmianami. Jeśli jednak nasza płytka ulegnie uszkodzeniu i pęknie wzdłuż, to za pomocą żelu można ją scalić aż do czasu wygojenia. Warstwa żelu działa jak naturalny opatrunek, ściągając uszkodzony paznokieć oraz chroniąc go przed czynnikami zewnętrznymi. Oczywiście taki zabieg można wykonać tylko po konsultacji z lekarzem dermatologiem, który zagwarantuje bezpieczeństwo takiej metody. Specjalny rodzaj żelu jest także używany do rekonstrukcji zerwanych lub mocno uszkodzonych paznokci. Używa się do tego innego rodzaju żelu niż ten kosmetyczny, a warunkiem wykonania takiego zabiegu jest posiadanie chociaż 1/3 płytki.
Kosmetyczna metoda żelowa jest natomiast często używana w leczeniu wrastających paznokci, zarówno u rąk jak i u stóp. Przedłużenie paznokci samo w sobie poprawia komfort osoby cierpiącej na to schorzenie. Dodatkowo, wykwalifikowana kosmetyczka poprzez użycie odpowiednich tuneli i klamer nadaje paznokciom kształt, który w przyszłości zapobiegnie wrastaniu. Staranne modelowanie może nawet trwale zmienić kształt problematycznych paznokci. Ta właściwość manicure żelowego jest wykorzystywana przez posiadaczki płaskiej płytki oraz kobiety, których paznokcie podczas wzrostu wyginają się do góry. Manicure żelowy jest polecany również dla osób, które posiadają miękką, elastyczną płytkę. Wzmacnianie paznokci żelem pozwala zapuścić je i cieszyć się pięknymi dłońmi przez długi czas.
Manicure żelowy to szybki i łatwy sposób na poprawę stanu i wyglądu paznokci. Zrobienie takiego manicure zajmuje około dwóch godzin, a efekty utrzymują się nawet do miesiąca. Wykonanie takiego manicure jest stosunkowo niedrogie, a przy odpowiednim przeszkoleniu i inwestycji w specjalistyczny sprzęt bez przeszkód możemy wykonywać ten rodzaj stylizacji paznokci także w domu.