Powiększanie ust

W jeden z najpopularniejszych kanonów kobiecego piękna wpisują się pełne i jędrne usta. Obserwujemy je w reklamach kosmetyków, na zdjęciach przedstawiających modelki, a także sławne aktorki, czy piosenkarki. Coraz więcej pań zapragnęło cieszyć się ponętnymi wargami, gdyż te wąskie, nawet jeśli są zadbane i umalowane, nie przykuwają uwagi tak, jak te pełniejsze. Stąd też coraz większa popularność zabiegów medycyny estetycznej takich jak powiększanie ust, przy pomocy których możemy nieco poprawić swój wizerunek.

Wiele możliwości

Niegdyś związane z niepewnością i obawami, dziś powiększanie ust stało się czymś niemalże zupełnie naturalnym i przystępnym dzięki atrakcyjnej cenie. Sama procedura przebiega szybko, w jasny sposób i nie jest związana praktycznie z żadnym ryzykiem. Daje nam za to sporo możliwości. Pacjentka sama decyduje o pożądanym kształcie swoich ust. Najbardziej subtelnym rozwiązaniem jest lekkie skorygowanie ich konturu, co sprawdzi się zwłaszcza w przypadku pań posiadających niewielką asymetryczność. Jednocześnie uniesiemy opadające kąciki warg, co nada twarzy bardziej promiennego, wypoczętego i młodszego wyglądu.

Panie, które oczekują bardziej wyrazistych rezultatów, mogą powiększyć wargę dolną, górną, lub obie. Specjalista uczyni to przy pomocy kwasu hialuronowego, który wstrzyknie poprzez specjalną igłę w wargi. To powszechnie znana i popularna substancja nawilżająca, która dodatkowo w widoczny sposób ujędrni wargi i pozbędzie się zmarszczek zgromadzonych wokół nich. Aby uniknąć bólu i dyskomfortu związanego z nakłuwaniem, stosuje się znieczulenie miejscowe. Sam zabieg jest również stosunkowo krótki, bowiem trwa średnio od piętnastu do trzydziestu minut.

Piękne usta na wyciągnięcie ręki

Na efekty nie trzeba długo czekać, bowiem są widoczne już po zakończeniu zabiegu. To, jak długo się one utrzymają, zależy od konkretnego pacjenta i czasu wchłaniania kwasu hialuronowego przez organizm. Z reguły jest to od sześciu miesięcy do roku. Gdy ten okres minie, można powtórnie wykonać zabieg. Za każdym razem należy jednak pamiętać o tym, by w ciągu pierwszej doby po powiększeniu ust powstrzymać się od picia alkoholu, podróżowania samolotem, palenia papierosów i intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Przy wpsółpracy: Cmeik w Toruniu