Rada na rozdwajające się paznokcie

Wiele kobiet narzeka na rozdwajające się paznokcie. Niektóre użalają się sobie wzajemnie przy kawie, inne piszą na forach dyskusyjnych. W każdym razie problem jest i to niemały, bo rozdwajające się paznokcie to wieczny dyskomfort. Jak temu zaradzić? Jest na to jakiś skuteczny sposób? Nawet kilka.

Krem, terapia drożdżowa i inne

Można wybrać łatwiejsza drogę do tego celu i zastosować gotowy łatwo dostępny krem do rąk, który ma też działanie na paznokcie i to właśnie w tym konkretnym zakresie. Tak naprawdę każdy krem do rąk i paznokci pozytywnie na nie wpływa, więc nie należy nawet za daleko szukać. Wystarczy wybrać jeden z produktów dostępnych na wyciągnięcie ręki. Są oczywiście także domowe sposoby. Chodzi tu między innymi o terapię drożdżową. Pomysł ciekawy, z drugiej strony trochę dziwny, ale skuteczny i to jest najważniejsze. Trzeba rozpuścić je w letnim mleku. Ten mleczny koktajl jest doskonałym sposobem nie tylko na same paznokcie, ale również na włosy i cerę. Inni moczą paznokcie w ciepłej oliwie z oliwek. To też jest dobra myśl. Takich metod jest sporo, ale nie wszystkie są tak skuteczne, jak właśnie te.

okulary

Brak czasu na pielęgnacje

Rozdwajające się paznokcie ma wiele kobiet, a to zapewne ze względu na tempo życia. Teraz nikt nie ma czasu o siebie dbać. Marna dieta, brak snu, duże ilości kawy, do tego dochodzą grube warstwy lakierów zapewniające ładny efekt przez możliwie najdłuższy czas. Wszystko to przyczynia się do problemów z paznokciami. Trzeba się z tym liczyć i jak najszybciej zadbać o właściwy zabieg poprawiający ich stan.

Sprawdź także: https://drwinczakiewicz.pl/