Rodzaje lakierów do paznokci

W oczach wielu kobiet lakiery do paznokci różnią się jedynie kolorem, firmą i jakością. Tymczasem jest inaczej. Lakiery przeznaczone do malowania paznokci różnią się także rodzajem. Producenci tych właśnie produktów wyróżniają wiele rodzajów lakierów. To dlatego każda kobieta może znaleźć dla siebie odpowiedni, który spełni jej indywidualne oczekiwania i potrzeby.

W ofercie producentów i drogerii można znaleźć lakiery bezbarwne. To jeden z ich rodzajów. Tego typu produkty nie zawierają barwnika, są pozbawione koloru. Jedynie delikatnie nabłyszczają płytkę, co w sumie dobrze wygląda. Niektóre lakiery bezbarwne posiadają w swoim składzie substancje odżywcze, które odpowiadają za odżywienie i wzmocnienie paznokci. Poprawiają stan cienkich i łamliwych paznokci. Bezbarwne lakiery do paznokci idealnie pasują na co dzień. Takim lakierem kobiety mogą malować paznokcie do pracy, na studia i wszędzie tam, gdzie malowanie ich jest zabronione.

W sklepach dostaniemy lakiery transparentne. Te z kolei nie pokrywają dokładnie płytki paznokcia. Nawet po pomalowaniu płytka delikatnie prześwituje. Najczęściej są dostępne w mlecznych, różowych i beżowych odcieniach. Używa się ich do manicure francuskiego. Wbrew pozorom są to bardzo popularne lakiery.

W drogeriach nie brakuje lakierów refleksyjnych. Są bardzo ciekawe i oryginalne, ponieważ tworzą efekt wielobarwności. Niesamowite w nich jest to, że zależnie od tego, pod jakim kątem światło pada na paznokcie, kolor lakieru się zmienia. To dobra propozycja dla kobiet, które lubią różne kolory.

Matowe lakiery w ostatnim czasie cieszą się niemałą popularnością. Są kompletnie pozbawione połysku. Idealnie kryją płytkę. Kosmetyczki często wykorzystują właśnie ten rodzaj lakieru pod zdobienia. Matowy lakier i delikatne zdobienia to świetne połączenie.

W drogeriach są do kupienia również mniej znane rodzaje lakierów. Są to lakiery lustrzane. Doskonale imitują lustrzane efekty, na co wpływ ma metaliczna powierzchnia odbijająca światło. Nieco popularniejsze są lakiery pękające. Kiedy warstwa lakieru zaczyna pękać po upływie kilku minut od pomalowania, tworzy się niesamowity wzór. Czasem spotyka się lakiery termiczne. W tym przypadku kolor lakieru zmienia swój kolor pod wpływem temperatury.

Lakiery magnetyczne robią wrażenie. Znajdują się w nich drobne metaliczne opiłki, które pod wpływem oddziaływania specjalnej płytki magnetycznej potrafią układać się w wyjątkowe, unikalne wzory. Piaskowe lakiery do paznokci też zawierają w sobie pewne drobinki, dzięki czemu pomalowane już paznokcie wyglądają tak, jakby ktoś obsypał je kolorowym piaskiem.

Wybór lakierów jak widać, jest bardzo duży. Każda kobieta powinna znaleźć dla siebie ten, który spełni jej oczekiwania, będzie pasował na imprezę, do pracy i na co dzień. Każdy rodzaj lakieru to inna cena. Najtańsze są to zwykłe lakiery. Jednak chyba każda z pań przyzna, że cena nie ma większego znaczenia. Liczy się przede wszystkim jakość lakieru, jego trwałość i to, jak prezentuje się na płytce paznokcia.