Thermolifting — na czym polega i jakie jest jego zastosowanie?

Piękna i gładka skóra to marzenie wielu kobiet, na których twarzy widać już delikatne oznaki starzenia. Specjaliści z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej opracowali jednak wspaniałą metodę, która zdaje się być świetną alternatywą dla toksyny botulinowej, znanej jako botox. (https://cmeik.pl/oferta/botox-3/) Takim zamiennikiem jest zabieg thermoliftingu, którego celem jest poprawienie napięci i naciągnięcia skóry poprzez pobudzenie wytwarzania przez skórę fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenowych.

Co daje thermolifting?

Dzięki wykonaniu zabiegu thermoliftingu na długi czas możemy pozbyć się zmarszczek i cieszyć się młodą w wyglądzie, odżywioną, gładką i napiętą skórą. Wszystko to dzięki pobudzeniu fibroblastów do wytwarzania nawet o 30 procent więcej włókien kolagenowych. Oczywiście efekty pojawiają się w naturalnym przebiegu procesu biologicznego odmładzania skóry i aby je ujrzeć potrzeba od 3 do 6 miesięcy, jednak przy odpowiedniej pielęgnacji może to przebiec szybciej, a my nie będziemy wyglądać sztucznie i będziemy cieszyć się młodą i naturalnie piękną skórą przez następne lata.

Która klinikę wybrać?

Jeśli już zdecydowaliśmy się na wykonanie zabiegu, należy sprawdzić, które kliniki medycyny estetycznej w naszej okolicy podejmują się wykonywania go i wybrać sprawdzoną, która posiada dobre opinie klientów, którzy skorzystali z jej usług. Takie opinie mogą powiedzieć nam znacznie więcej, niż niejeden opis kliniki, ponieważ jest to najbardziej rzetelne źródło informacji odnoszących się do przebiegu zabiegu i współpracy na poziomie lekarz-pacjent. Kiedy odnajdziemy sprawdzoną klinikę spełniającą nasze wymagania, nie pozostaje nic innego jak wybrać się na zabieg. Thermolifting wykonywany jest przez wykwalifikowanego kosmetologa, z którym warto w pierwszej kolejności umówić się na spotkanie wstępne. Takie spotkanie pozwoli na zrozumienie, w jaki sposób przebiega zabieg i rozwianie wszelkich wątpliwości i nurtujących nas pytań. Znając nazwisko osoby wykonującej zabieg możemy również sprawdzić opinię o danym lekarzu czy kosmetologu i dowiedzieć się czy pacjenci są zadowoleni z usług czy raczej lepiej jest ominąć je szerokim łukiem. Warto zobaczyć również: https://cmeik.pl/oferta/lipoliza-4/

Przed rozpoczęciem…

Przed rozpoczęciem zabiegu na skórę nakładany jest specjalistyczny żel, który chroni naskórek przed nadmiernym podrażnieniem i ułatwia wykonywanie zabiegu. Thermolifting wykonywany jest przy pomocy urządzenia posiadającego głowicę podgrzewającą ze szkła szafirowego, głowicę chłodzącą oraz czujniki temperatury. W pierwszej kolejności skóra jest schładzana, przy pomocy głowicy chłodzącej promieniowaniem IR, a następnie stopniowo skóra jest podgrzewana. Czynności te są powtarzane naprzemiennie przez około 40 minut. Sprawia to, że włókna kolagenowe, przez miany temperatury, wprowadzane są w stan zwiększonej produkcji, a nasza skóra wygląda młodo i pięknie.

Efekty thermoliftingu

W zależności od stanu zdrowia naszej skóry, pierwsze efekty zastosowania thermoliftingu mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu lub nawet po 6 miesiącach od jego wykonania. Pewne jest jednak to, że efekt odmładzania utrzymuje się nawet do 3 lat. Zabieg thermoliftingu nie jest również inwazyjny i nie wymaga znieczulenia miejscowego. Po jego wykonaniu nie trzeba być hospitalizowanym i można powrócić do swojej codziennej aktywności. W przypadku skóry bardziej wrażliwej, zaraz po zabiegu może być zarumieniona lub wyglądać jak po dużej ekspozycji na promienie słoneczne. Takie defekty znikają w krótkim czasie po zabiegu i są naturalną reakcją organizmu. Aby jednak przyspieszyć zniknięcie przebarwień, stosowanie kremów i preparatów z dużą zawartością witaminy C powinno być stosowane na porządku dziennym.