Wady i zalety manicure żelowego

Manicure żelowy jest efektowny, bardzo trwały i nie niszczy paznokci. Jednak jak każda trwała metoda upiększania ma swoje wady i zalety. Warto poznać wszystkie plusy i minusy tej metody stylizacji paznokci, zanim podejmiemy decyzję o wizycie u stylistki.

Dlaczego warto zdecydować się na żelowe paznokcie?

Manicure żelowy charakteryzuje się niezwykłą trwałością. Poprawnie nałożony żel trzyma się na płytce tak długo, jak długo jego posiadaczka nie zdecyduje się na jego zdjęcie. Żelowe paznokcie to kompromis między agresywną metodą akrylową a zwykłym malowaniem paznokci. Paznokcie, na których położono żel, wyglądają naturalnie i dlatego są preferowane przez większość kobiet jako alternatywa dla efektownych, ale nienaturalnych tipsów akrylowych. Co prawda żel można bez problemu kłaść na tipsie, to jednak główną zaletą tej metody jest możliwość położenia żelu na naturalnej płytce. Dzięki temu zabiegowi nie tylko uzyskujemy naturalny efekt, ale dodatkowo wzmacniamy płytkę, dzięki czemu nawet kobiety mające trudności z zapuszczenie długich naturalnych paznokcie pozbywają się tego problemu. Położenie żelu jest stosunkowo proste – najczęściej wybierane do metody żelowej są żele jednofazowe, które przypominają w użyciu zwyczajne lakiery do paznokci. Do zalet żelu należy też to, że nie posiada on zapachu. Podczas manicure żelowego nie powstają żadne opary, dzięki czemu mogą z niego korzystać także kobiety w ciąży i alergiczki. Ponadto, w porównaniu z innymi metodami stylizacji, manicure żelowy nie jest drogi.

Nie ma metody bez wad

Jak każda trwała stylizacja, manicure żelowy posiada pewne wady, które należy wziąć pod uwagę przed pierwszym zabiegiem. Po pierwsze utwardzony żel charakteryzuje się stosunkowo niską elastycznością. Co za tym idzie, taki manicure może być mniej trwały od manicure akrylowego. Jednakże największe znaczenie ma tutaj technika nakładania. Jeśli udamy się na manicure do profesjonalistki, efekt będzie bardzo trwały i zadowalający. Istotną wadą manicure żelowego kładzionego na naturalnej płytce jest to, że przed położeniem pierwszej warstwy bazy, należy spiłować i zmatowić naturalny paznokieć. Zazwyczaj nie jest to tak głęboka ingerencja w strukturę paznokcia jak w wypadku akrylu, ale należy brać pod uwagę ewentualne osłabienie płytki paznokcia.

Warto wiedzieć, że manicure żelowy nie rozpuszcza się w żadnym rozpuszczalniku, tak jak na przykład manicure hybrydowy, więc jeśli zdecydujemy się na zdjęcie żelu z paznokci, należy liczyć się ze żmudnym piłowaniem. Tutaj też najważniejsze jest doświadczenie i umiejętności stylistki. Naprawdę dobra kosmetyczka spiłuje paznokieć tylko tyle, ile to bezwzględnie konieczne, nie wyrządzając klientce żadnej szkody. Mniej doświadczone manicurzystki lub amatorki mogą niestety wykonać zabieg niepoprawnie, ryzykując przepiłowanie płytki i uszkodzenie macierzy paznokcia.

Trwałość manicure żelowego sprawia, że wraz z pojawiającym się odrostem musimy pamiętać o jego regularnym uzupełnianiu. Technika wykonania manicure, czyli nakładanie poszczególnych warstw utwardzanych w specjalnej lampie, powoduje, że sam zabieg trwa stosunkowo długo. Jeśli zdecydujemy się na uzupełnianie żelu, musimy raz na jakiś czas wygospodarować na to co najmniej godzinę, a w zależności od tempa pojawiania się odrostu, być może zabieg będzie trzeba powtarzać co dwa tygodnie. Mimo tych niewielkich niedogodności, manicure żelowy jest wygodną i trwałą metoda stylizacji paznokci, która przypadnie do gustu każdej kobiecie.