Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej kojarzone dawniej z nienaturalnym wyglądem i przerysowanymi rysami twarzy przeżywają obecnie oblężenie. Odkryto na nowo bowiem ich niesamowite działanie poprawiające nasz wygląd, a co za tym idzie samopoczucie. Pozwalają pozbyć się nieestetycznych zmian, zaradzić naszym niedoskonałościom i wspomóc w walce o zachowanie młodzieńczego wyglądu na dłużej.

Czym jest medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna zajmuje się wielowymiarowym aspektem poprawy naszego samopoczucia poprzez niwelowanie nieporządnych przez nas defektów naszego ciała. Przeciwdziała bowiem przedwczesnemu starzeniu się skóry, pomaga w walce z cellulitem, likwiduje przebarwienia, blizny i rozstępy. Koryguje rysy twarzy oraz nieestetyczne pęknięte drobne naczynka krwionośne i pieprzyki.

Rodzaje zabiegów medycyny estetycznej

Obecnie mamy szereg różnego rodzaju zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Należą do nich między innymi mezoterapia igłowa, bezigłowa, botoks, powiększenie ust, lifting czy walka z przebarwieniami. Dzielą się one na dwa główne rodzaje. Pierwszy to zabiegi, których zadaniem jest poprawienie wyglądu naszej cery poprzez jej nawilżenie, odżywienie czy ujędrnienie. Drugim rodzajem są wszystkie te zabiegi, które mają na celu fizyczną zmianę na przykład naszej twarzy. Wówczas najskuteczniejsze może okazać się wykorzystanie preparatów i wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego a w ostateczności również nici liftingujące.

Sprawdź też: Lejdi

Kiedy warto zacząć stosować zabiegi?

Wielu osobom zabiegi medycyny estetycznej kojarzą się z koniecznością ich stosowania ,gdy skóra ma już zauważalne oznaki starzenia, na przykład głębokie zmarszczki. Nic bardziej mylnego. Warto bowiem stosować się do zasady, iż lepiej zapobiegać niż leczyć. To poprzez zabiegi pielęgnujące, nawilżające i odżywcze już po 25 roku życia możemy przedłużyć młodzieńczy wygląd skóry na dłużej. Efektywność tych zabiegów będzie tym większa, gdy będą one dostosowane do naszych potrzeb i wykonywane regularnie. 

Przy współpracy: https://drparadowska.pl/